Bija pazudis brālis, atradās.

Čats Forums TAUTA.uk Diskusijas Meklēju Cilvēku Bija pazudis brālis, atradās.

This topic contains 0 replies, has 0 voices, and was last updated by Helmuts Meškonis Helmuts Meškonis 2 years, 2 months ago.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • Author
    Uldis
    Uldis
    Participant
    • Uzsāktas Tēmas: 7
    • Atbildes: 38
    • Kopā Ziņas: 45

Gribēju dalīties ar savu pieredzi cilvēka meklēšanas tēmā.
    Šis stāsts man vairs nav aktuāls, taču gribēju padalīties ar tā laika notikumiem.

Man ir brālis vārdā Rolands, kas dzīvo citā pilsētā Anglijā. Katram mums brāļiem šeit sava dzīve, sava darīšana kur strādā, ko dara, kur cello un atpūšās. Šā vai citādi mēs ik pa laikam uzturējām kontaktus savā starpā, lai elementary uzzunātu viens par otru kādus jaunumus un citādi nezaudētu kontaktu.

Pirms notikumiem par kuriem stāstīšu, brālis Rolands dzīvoja dažādos laikos dažādās pilsētās, gan Mančesterā, gan Birmingemā (nosaukumus latviskoju, lai vieglāk rakstīt). Saistībā ar darbiem viņam bija nācies izbraukt uz citām pilsētām, bet tas šajā gadījumā neskaitās.
    Kad Rolands dzīvoja Mančesterā, viņam bija draudzene, ar kuru kopā strādāja un dzīvoja, bet tad laikam ejot pašķīrās uz nevisai draudzīgas nots. Draudzene pēc šķiršanās parūpējās tā, lai Rolandam vairs nedod darbu vietā, kur viņš agrāk strādāja. Tādejādi, vai citādi viņš devās uz Birmingemu.
    Kontaktus ar Rolandu pārsvarā uzturēju caur Skype, retāk caur telefonu. Svarīgi atzīmēt, ka mēs neviens nezinājām precīzas adreses, tādejādi vienīgais saziņas līdzeklis bija internets un telefons.
    Kas notiek, ja pazūd telefons un citādi nav internets?
    Nu tas laikam jau atkarīgs no cilvēka, no viņa attapības, kā varētu rīkoties šādās līdzīgās situācijās.
    Rolandam bija atgadījies kaut kas uz to pusi un tā bija sanācis, ka ilgāku laiku nebija rādijies sociālajos tīklos, Skype, nebija saszvanāms.
    Pats itkā tam nepievērsu pietiekamu uzmanību, taču mūsu kopīgā māsīca sāka interesēties caur mani, vai es nezinu, kas noticis un tā.
    Es pa cik dzīvoju Anglijā, nolēmu ķerties pie meklēšanas.
    Pieteicos draugiem.lv attiecīgo pilsētu domubiedru grupā, cerībā atrast kādu, kurš varētu jebko zināt par manu brāli.
    Šī meklēšana nedeva nekādus vajadzīgos rezultātus, tāpēc nolēmu zvanīt uz dažādiem dienestiem.
    No sākumā es pieļāvu sliktāko scenāriju, ka ar Rolandu varbūt kaut kas ir atgadījies, vai iekļuvis nelaimē, vai kaut ko sastrādājies, mazums dzīvē, kas var notikt ar mums, un ja nav neviens līdzcilvēks, kas varētu ko palīdzēt, vai paziņot citiem, tad neviens reāli nezinās.

Sākās meklēšana.
    Pirmais dienests, kuram zvanīju bija bija Birmingemas slimnīca, cerībā uzzināt vai viņu datos nav bijis Rolands, vai nav jebkāda cita informācija. Aizdomājos pat tik tālu, ka jāinteresējās morgā. Nekādas ziņas neuzzināju, turpināju meklēt. Nākošais dinenests bija East Midlands policijas iestāde. Bija aizdomas, ka varbūt aizturēts, vai kas atgadījies. Arī tur neko jēdzīgu neuzzināju. Tad nolēmu viņu izsludināt meklēšanā. Zvanīju atkal uz policiju un teicu, ka tā un tā, pazudis brālis. Viņi man tagad prasa adresi. Nu es saku, ka nezinu, jo reāli pēc pēdējās informācijas dzīvoja karavānā, strādāja vismaz kaut kādu darbu, kuru var jebkurā laikā nomainīt, vai pārstāt darīt. Mani šokēja policijas jautājums, vai mans brālis ir socializējies kādās vietnēs, piemēram facebook un ieteica man pajautāt viņa esošajiem draugiem un paziņām. . . 😯 😮
    Cik saprotu, tad policijai vajag adresi, lai vispār aizbruaktu uz vietu kāda patruļmašīna un konstatētu, ka tajā vietā patiešām kāds dzīvo, vai dzīvoja. Un ja pazudis ir kāds bezpajumtnieks, kuram nav adrese, kā lai šādā situācija rīkojās? Kā pārliecināt, ka neviens gailis nedziedās pakaļ, ja cilvēkam nav citu līdzcilvēku, nav telefona, nav darba, nav adreses, kurš to zinātu, nav itin nekas. Un ja ar tādu kas notiek, tad kā uzsākt meklēšanas procesus? Itkā katram bezpajumtniekam ir savs facebook konts, kurā citi par viņu zin. 🙁
    Sāku facebook vietnē skatīties jebko, kas varētu norādīt uz kādu paziņu, kurš varētu jebko zināt.
    Paldies Dieva, nāca informācija no brāļa meitas, kas ieteica vienu cilvēku Rolanda facebook draugos, starp paziņām, kurš kaut ko varētu zināt. Vajadzīgo personu atradu, uzrakstīju. Pēc brīža man atrakstīja, ka zin kādu telefona numuru, tikai es nezināju kam tas numurs pieder. Varbūt kāds no paziņām kurš kaut ko varētu zināt. Nolēmu uzzvanīt, jo nu meklēšana turpinās jo nekas vēl nav noskaidrots.
    Pazvanīju un izrādijās, ka numurs pieder Rolandam, viņš ir dzīvs un vesels. Noskaidrojās, ka dzīvo council mājā, ir darbs, mācās koledžā un angļu valodu.
    Pēc visa notikušā nolēmu turpmāk regulāri uzturēt kontaktus, apmainījāmies adresēm. 🙄
    Nu labi vismaz, ka tā beidzās meklēšana, ka rezultāts bija pozitīvs un viss kārtībā Rolandam.
    Slikti no Rolanda puses puses, ka šādā situācijā, kad pazūd telefons, pazūd visa kontaktēšanās un sakari, ja tikai tur tiek glabāta informācija. Ieteicu Rolandam, lai ievieš piezīmju grāmatiņu, kurā veiks visu svarīgo personu datus un kontaktus.
    Mēs mainijām tradīcijas, maināmies paši. Tagad sazvanamies daudz biežāk, apmēram reizi nedēļā.
    🙂

Helmuts Meškonis
    Helmuts Meškonis
    Keymaster
    • Uzsāktas Tēmas: 227
    • Atbildes: 1532
    • Kopā Ziņas: 1759

huh.. labi, ka virsrakstā minēts, ka brālis atradās.. huhh.. labi, ka tā.. tikāt galā ar vieglu izbīli.

.. patisībā raksts liek – uzzināšu arī es savas pusmāsas Anglijas adresi.. drošības pēc..

H

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.